Obiekty turystyczne > Willa Hopferówka


ul. Solankowa 8 B, 78-320 Połczyn Zdrój
tel.               +48 94 366 20 33        ,                +48 94 366 61 88         (187)
int: www.hopferowka.webpark.pl
e-mail: hopferowka@wp.pl
 

 

WILLA HOPFERÓWKA „

  Obiekt został wybudowany w 1926 r. Ówcześnie był siedzibą firmy niemieckiej. Potem mieszkali w nim pracujący w sąsiednim obiekcie lekarze uzdrowiskowi.

 W latach sześćdziesiątych mieszkał w willi główny księgowy Uzdrowiska – Pan Jerzy Hopfer. Stąd też ogólnie przyjętą nazwą dla budynku, która przetrwała po dzień dzisiejszy stała się „Hopferówka”. Przez ostatnie ok. 12 lat budynek stał pusty, nie zamieszkany i nie użytkowany popadał w ruinę.W październiku 2002 roku został poddany gruntownemu remontowi i modernizacji. Wszystkimi pracami remontowymi i wykończeniowymi zajęła się firma SONCAS z Połczyna Zdroju. Inwestor uzyskał zgodę od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na rozbudowę obiektu i dobudowanie na jego części parterowej dwóch kolejnych kondygnacji i wykorzystanie nieużytkowego poddasza. Prace trwały do maja 2003 roku. Po przeprowadzeniu generalnej modernizacji, willa stała się niewątpliwie jednym z najciekawszych architektonicznie obiektów w Połczynie Zdroju, mieście położonym wśród licznych i wspaniałych lasów, pięknych jezior, w otoczeniu morenowych wzgórz tworzących niepowtarzalny krajobraz. „Hopferówka” położona jest w obrębie 80 hektarowego  Parku Zdrojowego. Dla spełnienia oczekiwań gości przybywających do Połczyna zarówno z całej Polski jak i z zagranicy, Hopferówka jest  obiektem gwarantującym powrót do zdrowia i niezapomniany wypoczynek. Można tu odpocząć w kontakcie z przyrodą od zmęczenia, stresu i chorób, poddając się zabiegom balneologicznym z wykorzystaniem wód, solanki czy borowiny. Budynek posiada całkowicie nową instalacje elektryczną, instalację ciepłej i zimnej wody oraz kanalizację. Wyposażony jest w kotłownię gazową zapewniającą ogrzewanie i ciepłą wodę. 

  Obecnie w Willi Hopferówka znajduje się 17 pokoi, w tym 16 dwuosobowych i 1 jednoosobowy (łącznie 33 miejsca noclegowe). Każdy pokój wyposażony jest w osobny węzeł sanitarny, sieć telewizji kablowej, telefon, sejf i dostęp do Internetu. Na parterze mieści się recepcja i gabinet lekarza. W pomieszczeniach piwnicy znajduje się jadalnia dla gości, profesjonalna, nowoczesna kuchnia, pomieszczenia socjalne dla personelu, pomieszczenia zaplecza technicznego, węzeł sanitarny i gabinet zabiegowy. Sala jadalna ma bezpośrednie połączenie z dobudową, pełniącą funkcję „ogrodu zimowego”. Jest to pomieszczenie restauracyjno-kawiarniane na 40 miejsc, doskonale oświetlone i klimatyzowane. Szef kuchni poleca szeroki wybór dań z kuchni staropolskiej np. dziczyznę czy ryby. Z restauracji można wyjść do letniego ogródka piwnego.

  Hopferówka w swojej ofercie świadczy zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne gdyż posiada do tego wykwalifikowany personel i sprzęt. Na miejscu goście mogą skorzystać z zabiegów tj. :

  • masaż klasyczny

  • magnetronik

  • akupunktura laserowa

  • galwanizacja

  • jonoforeza

  • interdyn

  • diadynamik

  • okłady cieplne

 Ponadto część usług dla naszych gości nabywamy z Uzdrowiska, w tym wszystkie zabiegi mokre tj. np. : borowina, masaż podwodny czy kąpiele solankowe. Prowadzimy działalność całoroczną. Oferujemy pobyty grup zorganizowanych oraz klientów indywidualnych. Oprócz zakwaterowania, wyżywienia i zabiegów przepisywanych przez lekarza, zapewniamy wszystkim naszym gościom fachową, życzliwą i dyskretną obsługę. Organizujemy wycieczki „tramwajem konnym” w najbliższe okolice Połczyna Zdroju, wieczorki grillowe z muzyką na żywo i tańcami. Otoczenie pięknego parku, sprzyja wycieczkom trasami spacerowymi wokół Hopferówki. Goście korzystają również z takich atrakcji jak basen kryty i basen patio, sauna, siłownia i solarium w położonym obok Hopferówki domu zdrojowym. W samym mieście z kortów tenisowych, wypożyczalni rowerów i ścieżki rowerowej, seansów w grocie solnej, z licznych restauracji i kawiarni.

Odległośc od morza wynosi 70 km natomiast droga do jeziora wynosi 12 km. W promieniu 100 m od obiektu znajduje się: basen patio, basen kryty, sauna, siłownia, solarium, korty tenisowe, wyporzyczalnie rowerów. Na miejscu dysponujemy szeroką bazą zabiegową, posiadając do tego wykwalifikowany sprzęt i personel. Organizujemy wycieczki "tramwajem konnym", grille i innego typu imprezy.